Mbahet Simpoziumi i gjashtë ndërkombëtar “WAD”- Prishtina 2017

 
 • Mbahet Simpoziumi i gjashtë ndërkombëtar “WAD”- Prishtina 2017
  29 maj @ 10:03

  Me një hapje solemne dhe më shumë pjesëmarrës nga vende të ndryshme të Evropës,  u mbajt simpoziumi i gjatë ndërkombëtar “World Asthma Day” – Prishtina 2017. Ky simpozium me karakter ndërkombëtar mblodhi rreth vetës shumë specialist[…]

   
 

Rektori Dema përshëndet punimet e Kongresit të 4-të të Shoqatës së Kardiologëve të Kosovës

 
 • Rektori Dema përshëndet punimet e Kongresit të 4-të të Shoqatës së Kardiologëve të Kosovës
  27 maj @ 02:15

  Rektori i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Prof. Dr. Marjan Dema mori pjesë në hapjen e Kongresit të 4-të të Shoqatës së Kardiologëve të Kosovës.
  […]

   
 

Universiteti i Prishtinës promovon 10 doktorantë të rinj

 
 • Universiteti i Prishtinës promovon 10 doktorantë të rinj
  26 maj @ 08:49

  Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” sot ka mbajtur ceremoninë e promovimit të 10 doktorëve të rinj të shkencave. Këta doktorantë janë nga Fakulteti i Mjekësisë, Fakulteti Filozofik dhe Fakulteti i Shkencave Matematiko – Natyrore […]

   
 

Njoftim për studentët që kanë aplikuar në Universitetin Veror Ndërkombëtar të Prishtinës

 
 • 26 maj @ 02:22

  Universiteti Veror Ndërkombëtar i Prishtinës po afrohet.
  Ju njoftojmë që të gjithë studentët që kanë plotësuar kriteret e kërkuara nga UVNP, janë përzgjedhur nga profesorët e kurseve përkatëse.
  Për t’u njoftuar me këtë përzgjedhje, të[…]

   
 
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >| 
 

Kalendari e lajmeve

  «tetor»
  MaEnPrShDi
  2829301234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930311
  2345678
 
 

Shpallje & Ngjarje