Njoftim për mbajtjen e seminarit "Kombinimi i mësimdhënies së mirë me qytetarinë e përgjegjshme: Efekti serë dhe gjurma juaj e karbonit”

 
 • 27 prill @ 12:10

  Partneriteti i TLP ndërmjet Universitetit Shtetëror të Arizonës  dhe Universitetit të Prishtinës njoftojnë për mbajtjen e seminarit të rëndësishëm certifikues organizuar nga Qendra për Përsosmëri në Mësimdhënie

  “Kombi[…]

   
 

Rektori Dema mirëpret projektin e studentëve për pjesëmarrje në garën “MotoStudent”

 
 • Rektori Dema mirëpret projektin e studentëve për pjesëmarrje në garën “MotoStudent”
  26 prill @ 11:40

  Studentët Durim Gashi, Valdrin Berisha, Bujar Llugaliu dhe Agron Statovci prezantuan sot para Rektorit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, prof. dr. Marjan Dema, planin e tyre për ndërtimin e një motoçiklete për pjesëmarrje në ga[…]

   
 

Profesori Ismet Jonuzi, pjesë e ekspozitës "Personal Structures”, në kuadër të Bienales Venice 2017

 
 • Profesori Ismet Jonuzi, pjesë e ekspozitës "Personal Structures”, në kuadër të Bienales Venice 2017
  26 prill @ 03:31

  Profesori i Fakultetit të Arteve në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” ka marrë ftesë nga GAA Foundation për të marrë pjesë në ekspozitën “Personal Structures”. Kjo ekspozitë do të prezantohet në kuadër të Bienales Venice[…]

   
 

Ph.D. positions at Norwegian University of Science and Technology (NTNU)

 
 • 26 prill @ 03:14

  Norwegian University of Science and Technology (NTNU) has the main responsibility for higher education in technology in Norway, and it is the country’s premier institution for the education of engineers. The university offers several programmes of p[…]

   
 
 |<  <  7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16  >  >| 
 

Kalendari e lajmeve

  «gusht»
  MaEnPrShDi
  272829303112
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31123456
 
 

Shpallje & Ngjarje