JAPANESE GOVERNMENT SCHOLARSHIP PROGRAM FOR GRADUATE STUDENTS

 
 • 26 prill @ 02:05

  The Ministry of Education, Culture, Sports, Science and Technology (MEXT) is offering scholarships to students of graduate level to study at a Japanese university.
  […]

   
 

JAPANESE GOVERNMENT SCHOLARSHIP PROGRAM 2018 FOR UNDERGRADUATE STUDENTS

 
 • 26 prill @ 02:01

  The Ministry of Education, Culture, Science, Sports and Technology (MEXT) is offering scholarships to students, who wish to study at a Japanese university as undergraduate students.
  […]

   
 

Certifikohen studentët e UP-së, të cilët përfunduan me sukses praktiken përmes projektit REPOWER

 
 • Certifikohen studentët e UP-së, të cilët përfunduan me sukses praktiken përmes projektit REPOWER
  26 prill @ 12:59

  12 studentë të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” u certifikuan dje, pasi përfunduan me sukses praktikën gjashtë mujore të mundësuar nga projekti REPOWER i USAID-it, UP-ja dhe kompanitë pjesëmarrëse. Studentët e përzgjedhur, të cilë[…]

   
 

Rektori Dema pret në takim studentin e UP-së që ka intervistuar 14 sociologë të njohur të botës

 
 • Rektori Dema pret në takim studentin e UP-së që ka intervistuar 14 sociologë të njohur të botës
  25 prill @ 10:49

  Marjan Dema, rektori i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” takoi sot në zyrën e tij Labinot Kunushevcin, student i programit master në Departamentin e Sociologjisë të Universitetit të Prishtinës. Studenti në fjalë pati rastin të shpa[…]

   
 
 |<  <  8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17  >  >| 
 

Kalendari e lajmeve

  «tetor»
  MaEnPrShDi
  2829301234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930311
  2345678
 
 

Shpallje & Ngjarje