Rektori Dema premton mbështetje për studentët nga Mali i Zi dhe Lugina e Preshevës

 
 • Rektori Dema premton mbështetje për studentët nga Mali i Zi dhe Lugina e Preshevës
  21 prill @ 11:41

  Rektori i Universiteti të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Prof. Dr. Marjan Dema priti sot në takim ministrin për të Drejtat e Njeriut dhe Popujve Pakicë të Malit të Zi, z. Mehmet Zenka. Ai në takim ishte i shoqëruar nga zëvendës ministri i tij, […]

   
 

Universiteti i Prishtinës pjesëmarrës në Panairin e Përgjithshëm Ndërkombëtar “Prishtina 2017”

 
 • Universiteti i Prishtinës pjesëmarrës në Panairin e Përgjithshëm Ndërkombëtar “Prishtina 2017”
  21 prill @ 08:49

  Në Qendrën e Panaireve në fshatin Shkabaj u hap Panairi i Përgjithshëm Ndërkombëtar “Prishtina 2017”. Në këtë panair po merr pjesë edhe Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”, përkatësisht Zyra për Zhvillim Akademik dhe Qendra[…]

   
 

Rektori Dema uron besimtarët e krishterë për Festën e Pashkëve

 
 • Rektori Dema uron besimtarët e krishterë për Festën e Pashkëve
  16 prill @ 05:21

  Rektori i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Prof. Dr. Marjan Dema, me rastin e Festës Pashkëve, ka uruar gjithë personelin dhe studentët e besimit të krishterë të këtij institucioni, si dhe gjithë qytetarët e Kosovës që i takojnë […]

   
 

UP anëtarësohet në projektin për hulumtime shkencore IRACON

 
 • UP anëtarësohet në projektin për hulumtime shkencore IRACON
  13 prill @ 01:59

  Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” është anëtarësuar në projektin për hulumtime shkencore IRACON (The Inclusive Radio Communication) që zhvillohet në kuadër të kornizës COST (European Coperation in Science and Technology), si pjesë e […]

   
 
 |<  <  10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19  >  >| 
 

Kalendari e lajmeve

  «tetor»
  MaEnPrShDi
  2829301234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930311
  2345678
 
 

Shpallje & Ngjarje