Delegacioni nga SHBA-të viziton UP-në, diskutohet për plagjiaturën dhe të drejtat e autorit

 
 • Delegacioni nga SHBA-të viziton UP-në, diskutohet për plagjiaturën dhe të drejtat e autorit
  13 prill @ 01:42

  Plagjiatura, e drejta e autorit, pronësia intelektuale në kontekstin akademik ishin fjalët kyçe për të cilat u diskutua në takimin e djeshëm të realizuar në Rektoratin e Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”.
  […]

   
 

Fakulteti i Mjekësisë organizon konferencën e IPPNW-së

 
 • Fakulteti i Mjekësisë organizon konferencën e IPPNW-së
  13 prill @ 09:14

  Dekanati i Fakultetit të Mjekësisë i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, së bashku me studentët e këtij fakulteti dhe doktorët e rinj pjesë e organizatës Kosova’s Physicians for Social Responsibility –KPSR, do organizojn[…]

   
 

Ftesë - "Pavarësimi energjetik i Fakulteteve Teknike"

 
 • Ftesë - "Pavarësimi energjetik i Fakulteteve Teknike"
  12 prill @ 09:41

  Ftohen studentët e Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” në Prishtinë dhe të Universitetit Politeknik të Tiranës-Tiranë të niveleve të studimeve Bachelor, Master dhe të Doktoratë, që të aplikojnë për hartimin e projektit inovativ:

   
 

Studentët e UP-së me aksion simbolik për “Ditën Botërore të Shëndetësisë”

 
 • Studentët e UP-së me aksion simbolik për “Ditën Botërore të Shëndetësisë”
  08 prill @ 02:20

  “Dita Botërore e Shëndetësisë” ishte arsyeja pse studentët e Universiteti të Prishtinës “Hasan Prishtina” organizuan një aksion simbolik për matje të tensionit të gjakut të qytetarëve. Parlamenti i Studentëve i UP-së, së bashku me […]

   
 
 |<  <  11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20  >  >| 
 

Kalendari e lajmeve

  «tetor»
  MaEnPrShDi
  2829301234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930311
  2345678
 
 

Shpallje & Ngjarje