Mbyllet me sukses punëtoria për akreditimin e programeve dhe institucioneve

 
 • Mbyllet me sukses punëtoria për akreditimin e programeve dhe institucioneve
  08 prill @ 02:19

  Dje në UP u përmbyll punëtoria dyditore për akreditimin e programeve dhe institucioneve e organizuar nga Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”. Në këtë punëtori pjesëmarrës ishin ekspertë nga Agjencia e Kosovës për Akreditim (AKA), Prof.[…]

   
 

SQARIM

 
 • 07 prill @ 04:10

  Fakulteti Filozofik e sheh të arsyeshme të japë këtë sqarim për opinionin publik lidhur me disa artikuj të iniciuar nga zt. Arben Hajrullahu, kandidat në Fakultetin Filozofik, pozita nr. 1, në konkursin publik të Universitetit të Prishtinës për personel a[…]

   
 

Prorektori Hoti i interesuar për bashkëpunim me Pakistanin

 
 • Prorektori Hoti i interesuar për bashkëpunim me Pakistanin
  07 prill @ 12:24

  Prorektori për marrëdhënie ndërkombëtare në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, z. Afrim Hoti priti në zyrën e tij ndihmës-sekretarin për Evropë nga Ministria e Punëve të Jashtme e Pakistanit, z. Zaheer Janjua dhe sekretarin e p[…]

   
 

Studentët e UP-së në top katërshen e garës “Budapest Willem C. Vis Pre-Moot”

 
 • Studentët e UP-së në top katërshen e garës “Budapest Willem C. Vis Pre-Moot”
  06 prill @ 12:26

  Studentët e Fakultetit Juridik të Universiteti të Prishtinës “Hasan Prishtina” kanë hyrë në top katërshen e garës “Budapest Willem C. Vis Pre-Moot”, e njohur si garë ndërkombëtare në fushën e të drejtës ndërkombëtare komerciale dhe[…]

   
 
 |<  <  12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21  >  >| 
 

Kalendari e lajmeve

  «shtator»
  MaEnPrShDi
  31123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  2829301234
  567891011
 
 

Shpallje & Ngjarje