Studentët e UP-së, vizitë studimore në Turqi

 
 • Studentët e UP-së, vizitë studimore në Turqi
  06 prill @ 11:19

  Studentët e Departamentit Politikë Ndërkombëtare të Fakultetit Filozofik të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” kanë kryer vizitë studimore në Turqi. Studentët e nivelit master nga ky departament, gjatë kësaj vizite patën rastin të n[…]

   
 

Universiteti i Prishtinës, bashkorganizator i Festivalit Chopin Piano FEST Prishtina

 
 • Universiteti i Prishtinës, bashkorganizator i Festivalit Chopin Piano FEST Prishtina
  06 prill @ 10:41

  Amfiteatri i Bibliotekës Universitare i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” në periudhën 10 – 28 prill 2017, do jetë nikoqir i edicionit të tetë të Festivalit ChopinPianoFEST Prishtina. Edicioni i sivjetshëm, sipas organizatorë[…]

   
 

Certifikohen studentët e UP-së që përfunduan praktikën në MASHT

 
 • Certifikohen studentët e UP-së që përfunduan praktikën në MASHT
  06 prill @ 10:35

  Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë certifikoi 25 praktikantë, studentë të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, të cilët për tre muaj me radhë në kuadër të programit të praktikes në këtë institucion morën informata dhe njo[…]

   
 

Profesori nga Norvegjia Simon McCallum, mbanë ligjërata për studentët e UP-së

 
 • Profesori nga Norvegjia Simon McCallum, mbanë ligjërata për studentët e UP-së
  05 prill @ 04:16

  Në kuadër të programit Erasmus+ të mobilitetit midis universitetit tonë dhe Universitetit Norvegjez të Shkencës dhe Teknologjisë, Gjovik (NTNU Gjøvik),  Prof. Simon McCallum po qëndron për vizitë në Universitetin e Prishtinës. Ku edhe po mban ligjëra[…]

   
 
 |<  <  13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22  >  >| 
 

Kalendari e lajmeve

  «shtator»
  MaEnPrShDi
  31123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  2829301234
  567891011
 
 

Shpallje & Ngjarje