Hapet ekspozitë kreative e studentëve të skulpturës në UP

 
 • Hapet ekspozitë kreative e studentëve të skulpturës në UP
  25 maj @ 08:56

  Në kuadër të “Muajit Artistik të Fakultetit të Arteve të Bukura” në Galerinë e Fakultetit të Arteve në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” u hap ekspozita e tretë me radhë e punimeve kreative të studentëve të këtij Fakulte[…]

   
 

UP nënshkruan memorandum mirëkuptimi me bankën ProCredit

 
 • UP nënshkruan memorandum mirëkuptimi me bankën ProCredit
  24 maj @ 07:28

  Rektori i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Prof. Dr. Marjan Dema priti sot në takim Nora Rracin, menaxhere e lartë në ProCredit Bank Kosova. Në këtë takim u bë nënshkrimi i memorandumit të mirëkuptimit në mes të të dyja palëve, m[…]

   
 

Rikujtim: Ftesë për aplikim në "Resarch Proposal Seed Grant"

 
 • Rikujtim: Ftesë për aplikim në "Resarch Proposal Seed Grant"
  23 maj @ 02:00

  Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” në partneritet me Universitetin Shtetëror të Arizonës (ASU) ju fton për aplikim në “Resarch Proposal Seed Grant”. Qëllimi i dhënies së grantit është që të avancojë kërkimet e aplikuara në[…]

   
 

U hap edicioni i 7-të i Panairit Virtual të Karrierës në UP

 
 • U hap edicioni i 7-të i Panairit Virtual të Karrierës në UP
  23 maj @ 01:35

  Të martën, oborri i Rektoratit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” ishte rezervuar për stendat e 35 kompanive, institucioneve dhe organizatave pjesëmarrëse në edicionin e shtatë të Panairit Virtual të Karrierës. Në këtë ambient[…]

   
 
 |<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >| 
 

Kalendari e lajmeve

  «shtator»
  MaEnPrShDi
  31123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  2829301234
  567891011
 
 

Shpallje & Ngjarje