Njoftim për studentët vendorë të UVP-së

 
 • Njoftim për studentët vendorë të UVP-së
  17 maj @ 03:33

  Të nderuar studentë,

  Ju njoftojmë se testi i Gjuhës Angleze do të mbahet të premten në Fakultetin Ekonomik, në Amfiteatrin e madh. Studentët do të ndahen në dy grupe, grupi i parë në ora 13:00 dhe grupi i dytë në ora 14:00.

  […]

   
 

Universiteti i Prishtinës shpërblen studentët për përfaqësim dinjitoz në garën “Willem C. Vis Moot” në Vjenë

 
 • Universiteti i Prishtinës shpërblen studentët për përfaqësim dinjitoz në garën “Willem C. Vis Moot” në Vjenë
  17 maj @ 12:00

  Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” ndau mirënjohje për studentët që përfaqësuan UP-në në garën e arbitrazhit komercial ndërkombëtar “Willem C. Vis Moot”, të mbajtur në Vjenë.
  […]

   
 

Rektori Dema takon udhëheqësin e projektit Young Cell Scheme, Prof. Ezio Benedetti

 
 • Rektori Dema takon udhëheqësin e projektit Young Cell Scheme, Prof. Ezio Benedetti
  17 maj @ 10:13

  Rektori i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Prof. Dr. Marjan Dema takoi udhëheqësin e projektit Young Cell Scheme, Prof. Ezio Benedetti, i cili në takim ishte i shoqëruar nga Armend Kelmendi, president i European Young Cell Alumni[…]

   
 

Fituesi i Çmimit të Parë të BE-së për Gazetari Hulumtuese mbanë ligjëratë në Departamentin e Gazetarisë në UP

 
 • Fituesi i Çmimit të Parë të BE-së për Gazetari Hulumtuese mbanë ligjëratë në Departamentin e Gazetarisë në UP
  15 maj @ 06:18

  Gazetari Leonard Kerquki ligjëroi sot para studentëve të Departamentit të Gazetarisë në Fakultetin Filologjik të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”. Kerquku është gazetar në “Gazeta Express”, i cili ditë më parë është sh[…]

   
 
 |<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >| 
 

Kalendari e lajmeve

  «shtator»
  MaEnPrShDi
  31123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  2829301234
  567891011
 
 

Shpallje & Ngjarje