"Student Fest", koncerti i fundvitit akademik të studentëve të UP-së

 
 • "Student Fest", koncerti i fundvitit akademik të studentëve të UP-së
  15 maj @ 03:36

  Çdo fundvitë akademik, Fakulteti i Artëve dega e Muzikës në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” organizon koncert me studentët e tij nga programe të ndryshmë të këtij fakulteti.
  […]

   
 

Rektori Dema po merr pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të AUF-it, në Maroko

 
 • Rektori Dema po merr pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të AUF-it, në Maroko
  12 maj @ 04:35

  Rektori i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, prof. dr. Marjan Dema po merr pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Agjencisë Universitare të Frankofonisë (AUF), e cila po mbahet në Marakesh, Maroko.
  […]

   
 

"Dyertë e hapura", aktiviteti i radhës nga Fakultetit i Edukimit

 
 • "Dyertë e hapura", aktiviteti i radhës nga Fakultetit i Edukimit
  12 maj @ 08:49

  Ky aktivitet ka për qëllimi që gjithë ata nxënësë që synojnë të studiojnë në këtë fakultet, kanë mundësi të njihen nga afër me mënyrën e edukimit në këtë njësi akademike.
  […]

   
 

Nisin punimet e konferencës ndërkombëtare “Marrëdhëniet gjuhësore dhe kulturore gjermano - shqiptare në të kaluarën dhe të tashmen”

 
 • Nisin punimet e konferencës ndërkombëtare “Marrëdhëniet gjuhësore dhe kulturore gjermano - shqiptare në të kaluarën dhe të tashmen”
  11 maj @ 05:42

  Sot është bërë hapja solemne e konferencës ndërkombëtare “Marrëdhëniet gjuhësore dhe kulturore gjermano-shqiptare në të kaluarën dhe të tashmen” (Deutsch-Albanische Sprach- und Kulturbeziehungen in Geschichte und Gegenëart). Organizatorë i kës[…]

   
 
 |<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >| 
 

Kalendari e lajmeve

  «shtator»
  MaEnPrShDi
  31123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  2829301234
  567891011
 
 

Shpallje & Ngjarje