Themelohet Trupi Këshillëdhënës i Fakultetit Juridik të UP-së

 
 • Themelohet Trupi Këshillëdhënës i Fakultetit Juridik të UP-së
  11 maj @ 10:02

  Sot në Fakultetin Juridik të Universitetit te Prishtinës “Hasan Prishtina” është mbajtur mbledhja konstitutive e Trupit Këshillëdhënës të këtij fakulteti. Ky takim u kryesua nga dekani i Fakultetit Juridik, prof. ass. dr. Haxhi Gashi, si dhe u[…]

   
 

Photo exhibition: AMERICAN VISIONARY: JOHN F. KENNEDY’s LIFE AND TIMES

 
 • Photo exhibition: AMERICAN VISIONARY: JOHN F. KENNEDY’s LIFE AND TIMES
  11 maj @ 08:39

  The exhibition opens on May 17, 2017 at 16:00
  Venue: National Library of Kosovo, Exhibition Hall
  Exhibition will stay open until May 31, 2017
  Organized by the U.S. Embassy Pristina in partnership with the National Library of Kosovo

   
 

Rektori Dema hap ekspozitën në kuadër të "Muajit Artistik të Fakultetit të Arteve të Bukura”

 
 • Rektori Dema hap ekspozitën në kuadër të "Muajit Artistik të Fakultetit të Arteve të Bukura”
  09 maj @ 11:04

  Në kuadër të “Muajit Artistik të Fakultetit të Arteve të Bukura” në Galerinë e Fakultetit të Arteve u hap ekspozita e dytë me radhë e punimeve kreative të studentëve të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”. Kësaj radhe kur[…]

   
 

Menaxhmenti i UP-së pret në takim delegacionin nga James Madison University i SHBA-ve

 
 • Menaxhmenti i UP-së pret në takim delegacionin nga James Madison University i SHBA-ve
  08 maj @ 04:57

  Rektori i Universitetit të Prishtinës, prof. dr. Marjan Dema së bashku me bashkëpunëtorët e tij, priten në takim një delegacion nga James Madison University nga Virxhinia e SHBA-ve, të shoqëruar nga përfaqësues të Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe T[…]

   
 
 |<  <  2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11  >  >| 
 

Kalendari e lajmeve

  «shtator»
  MaEnPrShDi
  31123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  2829301234
  567891011
 
 

Shpallje & Ngjarje