Rektori Dema nderon me mirënjohje kampionin olimpik, Shaban Terstena

 
 • Rektori Dema nderon me mirënjohje kampionin olimpik, Shaban Terstena
  08 maj @ 10:13

  Njëra ndër ikonat e sportit shqiptar, njëherësh fituesi i 90 medaljeve olimpike, Shaban Terstena vizitoi Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”. Atë e priti në takim Rektori i Universitetit të Prishtinës, Prof. Dr. Marjan Dema, i cili në[…]

   
 

Fillojnë punimet e Kongresit të Shtatë Ndërkombëtar për Shkenca Mjekësore - "KISCOMS 7"

 
 • Fillojnë punimet e Kongresit të Shtatë Ndërkombëtar për Shkenca Mjekësore - "KISCOMS 7"
  05 maj @ 09:42

  Me një hapje solemne dhe në mesin e shumë të pranishmëve, Kongresi i Shtatë Ndërkombëtar për Shkenca Mjekësore filloi sot punimet e tij. “KISCOMS 7” është projekt i Organizatës për Arsim, Shkencë dhe Shëndetësi “KISCOMS”, i cili ka[…]

   
 

HERAS dhe UP mbajtën "Sesion informues mbi partneritetin pragmatik, grantët dhe bursat hulumtuese"

 
 • HERAS dhe UP mbajtën "Sesion informues mbi partneritetin pragmatik, grantët dhe bursat hulumtuese"
  05 maj @ 12:00

  Projekti HERAS - Higher Education, Research and Applied Science in Kosovo, në bashkëpunim me Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” organizuan “Sesion informues mbi partneritetin pragmatik, grantët dhe bursat hulumtuese”. Ky […]

   
 

Hapi punimet Konferenca Ndërkombëtare Studentore e UP-së

 
 • Hapi punimet Konferenca Ndërkombëtare Studentore e UP-së
  04 maj @ 04:40

  Konferenca më e madhe ndërkombëtare e studentëve të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” filloj dje punimet e saj. Ky edicion i University of Prishtina International Student Conference - UPISC do të zhvillohet në periudhën 2-7 maj 201[…]

   
 
 |<  <  3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12  >  >| 
 

Kalendari e lajmeve

  «shtator»
  MaEnPrShDi
  31123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  2829301234
  567891011
 
 

Shpallje & Ngjarje