Promovohen 13 doktorantë të rinj të Universitetit të Prishtinës

 
 • Promovohen 13 doktorantë të rinj të Universitetit të Prishtinës
  04 maj @ 01:27

  Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” sot ka mbajtur ceremoninë e promovimit të 13 doktorëve të rinj të shkencave. Këta doktorantë janë nga Fakulteti i Mjekësisë dhe Fakulteti i Inxhinierisë Elektrike të Universitetit të Prishtinës &ldqu[…]

   
 

Profesorët Lule Ahmedi dhe Kadri Sylejmani të FIEK mbajnë ligjërata në Universitetin Norvegjez të Shkencës dhe Teknologjisë

 
 • 04 maj @ 08:03

  Prof. Dr. Lule Ahmedi, dhe javë më parë edhe Prof. Ass. Kadri Sylejmani të Fakultetit të Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike (FIEK) qëndruan në Universitetin Norvegjez të Shkencës dhe Teknologjisë, NTNU në Gjøvik, Norvegji,  dhe mbajtën ligjërata[…]

   
 

Rektori Dema: Gazetarët të vazhdojnë të qëndrojnë si gardianë të lirisë së shprehjes

 
 • Rektori Dema: Gazetarët të vazhdojnë të qëndrojnë si gardianë të lirisë së shprehjes
  03 maj @ 10:11

  Konferenca ndërkombëtare “Prishtina Media Days” filloi sot punimet e saj.  Kjo konferencë është organizuar nga Departamenti i Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” në bashkëpunim me Akademinë Diplomatike t[…]

   
 

Lord Alan Watson mbanë ligjëratë para studentëve të UP-së

 
 • Lord Alan Watson mbanë ligjëratë para studentëve të UP-së
  03 maj @ 05:18

  Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” e vizitoi Lord Alan Watson nga Richmond CBE – Angli, ku edhe mbajti ligjëratën me titull “What Brexit means?”. Në këtë ligjëratë ai tha se do të ishte gabim të besohet se qasja e B[…]

   
 
 |<  <  4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13  >  >| 
 

Kalendari e lajmeve

  «shtator»
  MaEnPrShDi
  31123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  2829301234
  567891011
 
 

Shpallje & Ngjarje