UP nënshkruan memorandum mirëkuptimi me GIZ

 
 • UP nënshkruan memorandum mirëkuptimi me GIZ
  03 maj @ 05:13

  Sot në Rektoratin e Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” u nënshkrua memorandumi i mirëkuptimit në mes të Qendrës për Zhvillim të Karrierës të UP-së dhe Programit për Zhvillim e Migrim (PME/DIMAK), në kuadër të Shoqatës Federale Gjerm[…]

   
 

UP organizator i konferencës ndërkombëtare “Prishtina Media Days”

 
 • UP organizator i konferencës ndërkombëtare “Prishtina Media Days”
  03 maj @ 10:16

  Universiteti i Prishtinës po organizon për herë të parë konferencën ndërkombëtare “Prishtina Media Days” pikërisht në Ditën Ndërkombëtare të Lirisë së Mediave. Kjo konferencë është organizuar nga Departamenti i Gazetarisë në Universitetin e Pr[…]

   
 

UP dhe HERAS organizojnë sesion informues për partneritete programore, grante për hulumtime dhe bursa

 
 • 03 maj @ 12:00

  Projekti HERAS - Higher Education, Research and Applied Science in Kosovo, në bashkëpunim të ngushtë me Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” do të organizojnë “Sesion informues mbi partneritetet programore, grantet për kërkime dh[…]

   
 

Rektori Dema mori pjesë në ndarjen e çmimeve të garës Albanian ICT Awards

 
 • Rektori Dema mori pjesë në ndarjen e çmimeve të garës Albanian ICT Awards
  02 maj @ 10:39

  Rektori i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Prof. Dr. Marjan Dema mori pjesë në mbrëmjen gala të edicionit të pestë të Albanian ICT Awards, ceremoni në të cilën u bë shpallja e fituesve të garës.
  […]

   
 
 |<  <  5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14  >  >| 
 

Kalendari e lajmeve

  «shtator»
  MaEnPrShDi
  31123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  2829301234
  567891011
 
 

Shpallje & Ngjarje